Закон про 8 тис грн. – закон «на всяк випадок», який може призвести до ще більших бюджетних проблем.
Влада говорить, що цей закон прийнятий на випадок, якщо трапиться повний карантин, і підприємці не зможуть працювати.
Якщо обійдеться без такого карантину, то цей закон і залишиться законом «на всяк випадок», який не задасть шкоди нікому – ані громадянам, ані держбюджету.
Але якщо буде запроваджений жорсткий карантин, то команда президента В.Зеленського разом з урядом і нардепами викинуть величезні гроші з держбюджету, який і без того є дефіцитним. А дефіцит покривається і покриватиметься за рахунок запозичень під відсотки. І про це сказав прем’єр-міністр Д.Шмигаль. Тобто, нарощуватимуть державні борги і суми по виплаті відсотків на позичені кошти.
Одночасно з такими витратами і нарощуванням держборгу влада створить проблему з наповненням бюджету у 1 кварталі 2021 року. Бо з цих 8 тис грн. податки не платитимуть. А оскільки підприємці на жорсткому карантині і на утриманні держави, то вони нічого не заробили, щоб платити податки за період жорсткого карантину.
Невже цього не розуміють Зеленський, Єрмак, Шмигаль, Милованов та інші люди з «блискучими» резюме та різними вищими освітами з дипломами?
А з привод того, що «карантин вихідного дня» дав позитивний ефект – це маніпуляція статисткою від Шмигаля та інших. Бо дані ранку п’ятниці хоч і показують, що показник – дещо нижчий, але причини цього – не в «карантині вихідного дня».